/images/Nieuw_BE_WAVE_Hybrid_en_Wire.jpg

Osec Introduceert: SATEL BE WAVE Hybrid IP en Hybrid Plus alarmcentrales


Geplaatst op 22-06-2026


Het BE WAVE-assortiment van SATEL is vanaf vandaag uitgebreid met Hybrid IP en Hybrid Plus. Hiermee combineert BE WAVE eenvoudige configuratie met uitbreidingsmodules zoals de INT-E, INT-O en INT-PP waarbij er gebruik wordt gemaakt van één communicatie bus met een lengte tot ruim 2 kilometer.

Nieuwe centrales

De uitbreiding bestaat uit de volgende modellen:

HYBRID

  • BE WAVE HYBRID 128 – hybride alarmcentrale met ingebouwde ETHM- en Wi-Fi-module en ondersteuning voor draadloze ABAX 2-apparaten
  • BE WAVE HYBRID 128 Plus – beschikt over dezelfde functionaliteiten als de HYBRID 128, aangevuld met een geïntegreerde GSM-module voor onder andere dual-path doormelding

WIRE

  • BE WAVE WIRE 128 – volledig bekabelde alarmcentrale met geïntegreerde ETHM-module


Nieuw : SATEL BUS

Een belangrijke innovatie voor de Hybrid familie is de SATEL BUS. Op deze bus kunnen detectoren, sirenes en andere compatibele SATEL-apparaten eenvoudig op één buslijn worden aangesloten, met een lengte tot maar liefst 2.200 meter.

Nieuw: SATEL BUS Detectoren

Het assortiment Slimline detectie is uitgebreid met verschillende modellen voor SATEL BUS. Via slechts vier aders kunnen bijvoorbeeld de SLIM PIR LUNA worden aangesloten en komen in combinatie met de scenes en routines op de BE WAVE Hybrid de meest creatieve oplossingen binnen handbereik.

Via SATEL BUS kunnen diverse componenten in het Hybrid systeem worden toegepast. Naast de verschillende touch screens en uitbreidingsmodules, zijn er verschillende uitbreidingen toegevoegd:

De componenten kunnen in dezelfde bus worden opgenomen als de bediendelen of uitbreidingsmodules die beschikbaar zijn voor SATEL BUS.

Belangrijkste voordelen:

  • Buslengte tot 2.200 meter (met uitbreidingsmogelijkheden).
  • Veilige, versleutelde communicatie via AES-128.
  • Uitgebreide diagnostische functies voor datacommunicatie tussen centrale en aangesloten apparaten.
  • Mogelijkheid om de meeste busapparaten op afstand te updaten.
  • Eenvoudige automatisering

Door meerdere apparaten op één buslijn aan te sluiten wordt het aantal benodigde aansluitingen op de centrale beperkt. Dit vereenvoudigt zowel systeemuitbreidingen als de overname van bestaande installaties.

Ontwikkeld voor de professionele installateur

De BE WAVE Hybrid en Hybrid Pluszijn ontwikkeld voor installateurs die de betrouwbaarheid van een bedraad alarmsysteem willen combineren met de moderne functionaliteit, flexibiliteit en gebruiksvriendelijkheid van het BE WAVE-platform.

Slimme automatisering

Automatisering blijft een belangrijk onderdeel van het BE WAVE-platform. Dankzij de gebruiksvriendelijke if-then-else-structuur kunnen installateurs snel en eenvoudig automatiseringsscenario’s creëren zonder complexe afhankelijkheden tussen zones en uitgangen.

Beschikbare triggers variëren van alarmgebeurtenissen tot astronomische tijdsturing op basis van zonsopkomst en zonsondergang, waardoor uiteenlopende toepassingen mogelijk zijn.

Introductiepacks beschikbaar

Ter ondersteuning van de introductie zijn diverse BE WAVE Packs samengesteld. Deze zijn terug te vinden binnen de categorie BE WAVE en zijn beschikbaar voor zowel de Hybrid IP- als de Hybrid Plus-oplossingen.

Er zijn vier introductiepacks beschikbaar tegen een aantrekkelijke netto introductieprijs: